اضافه وزن و چاقی بیش از حد

اضافه وزن

امروزه، اضافه وزن عامل جدی برای اختلالات قلب و عروقی شناخته می شود. در واقع ، غلظت بیش از اندازه چربی در خون موجب ایجاد رسوب درون شریان ها می گردد که نتیجه آن کاهش گردش خون و ایجاد درد یا بیماری های دیگر می باشد. ریسک حمله قبلی تا 2 برابر برای شخصی که بیش از 30 درصد اضافه وزن دارد افزایش می یابد.

علاوه بر این ، معمولاً کسانی دچار اضافه وزن می شوند که فعالیت بدنی چندانی ندارند و در نتیجه عضلات آنان ضعیف بوده و قدرت محافظت وحمایت از سیستم اسکلتی و مفاصل را ندارد که این امر به طور قابل توجهی باعث ایجاد انواع مختلف کمردرد و مشکلات مفصلی خصوصا در اندام تحتانی(آرتروز) می شود.

اندرمولوژی (ٍEndermologie)

در این روش با تحریک طبیعی لیپولیز، تکنیک اندرمولوژی باعث شکسته شدن چربی ، خصوصاً انواع چربی های مقاوم (چربی گلوتوفومرال در زنان و چربی شکم در مردان) می شود.

به طور همزمان، به لطف حرکت های ویژه، این روش باعث سفت شدن پوستی که بر اثر کاهش وزن شل گشته می شود و با تحریک گردش خون، نارسایی های وریدی و فشار های کمر را از بین می برد.

هوبر

تمرین های هوبر به بهبود حرکت، قدرت، تعادل و جلوگیری از اضافه وزن افراد کمک می کند. این مراقبت جامع و سرگرم کننده به افراد کمک می کند تا به تدریج شروع به تحرک نمایند و شادی و لذت ورزش کردن را دوباره کشف کنند.

علاوه براین ، مغز بزرگ ترین مصرف کننده گلوکز در بدن است. با ترکیب کارهای عضلانی و مغزی ، هوبر کمک می کند تا به نسبت تمرینات قدیمی کالری بسیار بیشتری بسوزد در حالیه که ضربان قلب را پایین نگه می دارد. علاوه بر کاهش ریسک حملات قلبی عروقی ، هوبر با تقویت عضلات ستون فقرات درد کمر را از بین می برد.

چاقی بیش از حد

وقتی که BMI شما بیش از 35 باشد، به شما گفته می شود که به شدت چاق هستید. برای این نوع چاقی بیمارگونه، چند درمان مؤثر از جمله جراحی وجود دارد. بنابراین شما یک فرآیند طولانی را آغاز می کنید. بازتوانی ورزشی (هوبر) و اندرمولوژی نقش مهمی در زنجیر مراقبت از بیماری چاقی دارند. آنها در آماده سازی بیمار و کمک به بهبود شرایط و مشکلاتی که باعث اضافه وزن می شود و همچنین در کمک به بهبود شرایط ظاهری (افتادگی پوست، بهبودی بدون اسکار زخم ها و ...) و مشکلات حرکتی پس ازجراحی کاهش وزن نقش کمک کننده ای دارند.

هوبر(Huber)

قبل از عمل ، تمرینات هوبر تمام بدن را به منظور حرکت مفاصل و تقویت زنجیره های عضلانی درگیر می کند. بعد از جراحی ، به لطف سنسورهای فشار و پلت فرم متحرک ، هوبر به بیماران کمک می کند تا نه تنها حرکات فیزیکی که مناسب با توانایی آنهاست بازیابند بلکه مقاوت بدنی خود را افزایش دهند. همچنین به بیماران در از دست دادن چربی ها کمک می کند، تا بیماران دوباره استقلال خود را بازیابند.

اندرمولوژی

قبل از جراحی ، تکنیک اندرمولوژی ، بافت ها را به منظور رسیدن به بهترین نتیجه جراحی آماده می کند. تحریک مکانیکی تبادلات بافتی را به منظور جلوگیری از ظهور آدم، تسکین تنش و کاهش سفتی، فعال می کند.

بعد از عمل ، این درمان به طور طبیعی بوسیله تولید بافت انعطاف پذیر و الاستیک باعث بهبود زخم می شود، خطر فیبروز را کاهش می دهد و کمک می کند تا دوباره فرم بدن به وسیله حذف چربی و رفع شلی وافتادگی پوست به دست بیاید.