رفع سلولیت و چاقی موضعی

اندرمولوژی دستاورد علمی پیشرفته ای است که با تحریک میکانیکی بافت های زیرین پوست به شیوه ای سازگار با ساختار طبیعی بدن باعث تلطیف پوست و کاهش فیبروز (fibrous) می گردد. در همان زمان، این تحریک کمک می کند تا چربی ها آزاد شود و گردش خون بافتی افزایش یابد.

بیش از 90 % از زنان (حتی لاغرترین و ورزشکارترین) دچار سلولیت هستند، این عارضه نتیجه ذخیره چربی در آدیپوسیت ها (سلول های چربی) در لایه زیرپوستی و احتباس آب در بافت های مجاوراست. با افزایش حجم آدیپوسیت ها، بافت همبندی که حاوی آنها است به سطح پوست فشارمی آورد و باعث بد شکل شدن سطح پوست می شود و همچنین بالا رفتن فشار بافت باعث کاهش گردش خون موضعی و درنتیجه کاهش تعذیه سلولی وافزایش تجمع مواد دفعی در بافت می گردد که زمینه ساز صدمه به بافت همبند ،کاهش انعطاف پذیری و فیبروز بافتی می باشد .در این هنگام سلولیت ظاهر می شود، ایجاد ظاهر "پوست پرتقالی" اجتناب ناپذیر است.

انواع سلولیت

سلولیت آبکی

این نوع به علت احتباس آب در اثر کاهش جریان خون و لنفاوی ایجاد می شود. تخلیه کردن سموم و فعال سازی مجدد تبادلات بافتی (گردش خون) بسیار مهم است.

سلولیت ADIPOSE (آدیپوز)

این نوع سلولیت اغلب با وزن بیش از حد مرتبط است. ضروری است که آزادسازی چربی ها تحریک شود.

سلولیت FIBROUS

از بین بردن این نوع سلولیت به دلیل وجود آن ها برای مدت زمان طولانی سخت تر است. متراکم و اغلب دردناک است. قبل از رفع سلولیت فیبری باید بافت ها نرم شود.

راه حل اندرمولوژی Endermologie

اندرمولوژی با تقویت بافت همبندی ، سیستم گردش خون بافتی و عضلات باعث برطرف شده سلولیت می شود. این شیوه با درجاتی از کاهش وزن همراه است ولی باید بخاطر داشت که برای برطرف نمودن چاقی موضعی و ایجاد طرح اندام دلخواه باید رژیم غذایی و ورزش را همراه اندرمولوژی ادامه داد.

اندرمولوژی پوست و بافت چربی را تحریک می کند تا آن ها را لطیف تر و فیبروز (سخت شدن بافت های همبند) را کاهش دهد. در همان زمان، این تحریک به آزاد سازی چربی و فعال سازی گردش خون و لنفاوی بافت کمک می کند.

عمل مکانیکی سر دستگاه ، سلول های چربی را تحریک می کند تا آزاد شوند و با تقویت بافت همبند باعث سفت شدن پوست و افزایش حالت ارتعاجی آن می گردد .

فعالیت داخلی با تحریک خارجی

درسر دستگاه LPG ، موتور ضربه ای با مکش های متوالی ترکیب شده است که با هم کار می کنند و باعث تحریک بافت همبندی می شود و مکانیسم های مختلف فیزیولوزیک را فعال می کند.