متخصص-تغذیه-در-شیراز

رژیم غذایی ( لاغری ، چاقی ، ورزشكاران ، كودكان و ....)

رژیم غذایی با در نظر گرفتن سوابق پزشكی ، ذائقه ، حساسیتها و لایف استایل هر فرد ، برنامه غذایی منحصر به فرد نوشته میشود .

آنالیز بدن

اندازه گیری میزان چربی ، پروتئین و آب بدن اندازه گیری توده عضلانی و آمپدانس هر كدام از اندامها محاسبه میزان كالری مورد نیاز روزانه در حال استراحت ارائه تركیبات بدنی ایده آل برای هر رشته ورزشی خاص راهنمای تنظیم برنامه تغذیه ورزشی جهت افراد عادی و ورزشكاران حرفه ای

آنترپومتری ( پیكرسنجی) و استعدادیابی ورزشی

آنتروپومتری ( پیكرسنجی) بررسی و مطالعه ابعاد،شکل،ترکیب،تأثیرات بلوغ و عملکرد بدن انسان برای استفاده،مقایسه و دسته بندی انسان شناختی است که شامل اندازه گیری های بدن( قد،وزن،طول،پهناها،محیط ها،درصدچربی و تیپ بدنی)می باشد. از جمله مهمترین کاربرد های انتروپومتری تعیین سوماتوتایپ یا تیپ بدنی است که شامل سه جزء اندرمرفی(چاق پیکری)،مزومرفی(عضلانی پیکری)و اکتومرفی(لاغر پیکری)می باشد.

استعدادیابی ورزشی

استعداد یابی موضوعی است که در دنیا ورزش اهمیت ویژه ای دارد.شناسایی عوامل موفقیت راه را برای رسیدن به قله افتخار هموار می کند.در ورزش،کشف افراد با استعداد و انتخاب انها در سنین پایین،سپس هدایت،کنترل و ارزیابی آنها در صعود به بالاترین سطح از مهارت اهمیت زیادی دارد . بنابراین هدف اصلی استعداد یابی،شناسایی و انتخاب ورزشکارانی است که بیشترین توانایی را برای رشته ورزشی خاص دارا باشند.

مزایای استعدادیابی ورزشی

1ـ زمان مورد نیاز برای رسیدن به اوج عمل کرد ورزشی به طور قابل توجهی کاهش می‌یابد. 2ـ استفاده از معیارهای ویژه‌ی علم، ضمن کاهش هزینه رسیدن به اوج عمل کرد، موجب بالا رفتن کارآیی تمرینات می‌شود. 3ـ اعتماد به نفس ورزشکاران استعدادیابی شده، به علت اختلاف چشمگیر با سایر ورزشکارن افزایش می‌یابد. 4ـ استفاده از معیارهای ویژه‌ی علمی به طور مستقیم کاربرد تمرینات علمی را عملی می‌سازد. 5 ـ طول عمر ورزشی یک ورزشکار افزایش می‌یابد. 6ـ افراد به سمت رشته‌هایی هدایت می‌شوند که از نظر جسمانی، فیزیولوژیکی و روانی برای آن‌ها مناسب‌ترند. 7 ـ با این عمل افراد ورزشکار احتمالا نتایج بهتری را به دست می‌آورند و این مانع از سرخوردگی آنها به سبب عدم موفقیت می‌شود، از این رو از تمرینات ومشارکت در آن رشته ورزشی بیشتر لذت برده و در نتیجه بیشتر علاقمند آن رشته می‌شوند. 8 ـ افراد جذب مربیان بسیار کارآمد تیم‌های بزرگ و مهم می‌شوند و بعضا نیز در اختیار روان شناسان ورزشی قرار می‌گیرند. 9ـ سلامت جسمانی و عمومی افراد بیشتر تضمین می‌شود. 10 ـ به سبب شناسایی صحیح افراد، تعداد ورزشکاران و عملکرد مفید ورزش قهرمانی افزایش می‌یابد. 11ـ فرصت ایجاد ارتباط با اساتید ورزش که می‌توانند در زمینه‌های تمرین و ارزش‌یابی منظم ورزشکاران کمک نمایند افزایش می‌یابد. 12 ـ بسیاری از ورزشکارن جوان فرصت‌های افزایش توانایی خود یا رشد و رسیدن به سطح یک ورزشکار خوب را بدلیل عدم اطلاع از ویژگی‌های خاص خود از دست می‌دهند و به ورزشی که می‌توانند در آن به شکوفایی برسند هدایت نمی‌شوند.بنابراین استعداد یابی ورزشی از هدر رفتن این فرصت ها جلوگیری میکند.

خدمات و نتایج پیكر سنجی

🔹انتخاب رشته ورزشی زیر نظر سازمان جهانی پیکرسنجی ISAK در استرالیا 🔹استعدادیابی ورزشی برای تمام سنین امتیاز دهی در 44 رشته ورزشی برای پسران و 34 رشته ورزشی برای دختران (با توجه به وضعیت بدنی و سن فرد) 🔹تعیین شاخصه های بلوغ و تخمین دقیق قد نهایی با توجه به سن استخوانی 🔹تخمین استقامت قلبی و عروقی و دستگاه تنفسی 🔹تعیین تیپ دقیق بدنی یا سوماتوتایپ 🔹مشخص نمودن درصد چربی دقیق بدن 🔹مشخص نمودن ضریب بیماری های متابولیک 🔹مقایسه شاخصه های بدنی با نـٌرم جامعه 🔹دانستن فاكتورهایی مانند استقامت قلبی و عروقی ، تیپ دقیق بدنی و درصد چربی بدن كمك بسزایی به مربیان رشته های ورزشی جهت ارائه بهترین سیستم تمرین به ورزشكاران می كند. 🔹از نتایج پیكر شناسی می توان در برنامه ریزی سیستم های تغذیه اصولی برای ورزشكاران و افراد معمولی استفاده كرد. .

بدنسازی و فیتنس و حركات اصلاحی

برنامه های تمرینی هر فرد با توجه به سابقه پزشكی و ورزشی ، دامنه حركتی و آسیب های هر فرد زیر نظر كارشناسان و مربیان تربیت بدنی ، به صورت منحصر به فرد ارایه میشود